ŚWIADECTWA CHARAKTERYSTYKI ENERGETYCZNEJ

Co to jest Świadectwo Charakterystyki Energetycznej?

Certyfikat energetyczny (świadectwo charakterystyki energetycznej)zawiera określenie ile energii należy zużyć do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz dostarczania ciepłej wody użytkowej do badanego budynku oraz porównanie otrzymanych wskaźników do wartości referencyjnych. Przedstawia zapotrzebowanie na energię pierwotną, czyli zawartą w pierwotnych nośnikach energii np. w węglu, ropie naftowej.

  • Świadectwo energetyczne sporządza się w formie pisemnej i elektronicznej. Powinno zawierać charakterystykę techniczno-użytkową budynku oraz wskazówki dotyczące możliwości i sposobów obniżenia zużycia energii w budynku lub lokalu.
Co daje certyfikat energetyczny?
Podczas wykonywania obliczeń przelicza się zapotrzebowanie budynku na energię potencjalną, końcową oraz użytkową. Dodatkowo przelicza się roczną emisję dwutlenku węgla, która powstaje na skutek zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku.

Kto potrzebuje certyfikatu energetycznego?

Świadectwa Charakterystyki Energetycznej - dla kogo?
Dokument wymagany jest w przypadku nowo wybudowanych budynków oraz tych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Bez niego nie otrzymamy pozwolenia na użytkowanie. W zależności od Twoich potrzeb możemy sporządzić świadectwa charakterystyki energetycznej dla:

  • całego budynku;
  • części budynku stanowiącej odrębną całość;
  • lokalu mieszkalnego.

Zastanawiasz się zapewne: ile może Cię kosztować certyfikat energetyczny? Na to pytanie odpowiadamy w naszym cenniku certyfikatów energetycznych ▸.

Certyfikat energetyczny to nie wszystko!

Chcesz mieć pełny obraz jakości nieruchomości?Wykonaj badanie termowizyjne!

Certyfikat energetyczny, to dokument wymagany przez nasze prawo. Obliczony zgodnie z wymogami ustawodawcy, wykorzystujący uśrednione wartości. Nie pokazuje rzeczywistego zużycia energii, na który ma wpływ wiele czynników, takich jak jakość wykonania (montażu okien, ocieplenia elewacji budynku itp.). O wiele więcej o budynku dowiesz się zlecając nam wykonanie badań termowizyjnych. Wykorzystując podczerwień pokażemy to, czego ludzkie oko nie dostrzeże. Dokładnie wskażemy mankamenty budynku, niedociągnięcia wykonania oraz miejsca, którymi ucieka ciepło, a przede wszystkim – Twoje pieniądze. Polecamy dodatkowo zlecić nam wykonanie badań termowizyjnych.

Żeby opłacało się jeszcze bardziej, skorzystaj z pakietów

Zlecając nam wykonanie badania termowizyjnego oraz inną usługę na tańszą usługę otrzymasz rabat -15%.

Nie czekaj, sprawdź już teraz nasz cennik badań termowizyjnych ▸


Wahasz się? Masz pytania? A może chcesz zamówić usługę? Zapraszamy do kontaktu:

  • TELEFONICZNIE – pod numerem: 579 076 875;
  • EMAILOWO – skontaktuj się z nami mailowokontakt@katarzynagiska.pl;
  • FORMULARZEM KONTAKTOWYM – poprzez formularz na stronie internetowej;

Podstawą obliczeń dotyczących energii na potrzeby ogrzewania, wentylacji i chłodzenia jest norma PN EN ISO 13790:2008 „Obliczanie zapotrzebowania na energię do ogrzewania i chłodzenia” z wykorzystaniem krajowych danych klimatycznych.