POMIARY TERMOWIZYJNE

Sprawdź co boli Twój budynek i zobacz, którędy uciekają Twoje pieniądze!

Badania termowizyjne budynku pomogą Ci „zbadać” Twój dom i nie tylko. Z łatwością wykażemy to, czego nie widzi ludzkie oko. W tym celu użyjemy kamery termowizyjnej, która niewidzialne dla oka promieniowanie podczerwieni, nazywane promieniowaniem cieplnym, przedstawi w formie obrazu z rozkładem temperatur w formie graficznej (termogramy).

Podczerwień widzi więcej od ludzkiego oka? Poznaj jej tajniki

Badania kamerą termowizyjną
pozwolą na bezinwazyjne, sprawne oraz dokładne sprawdzenie jakości:

  • montażu drzwi;
  • montażu okien;
  • wykonania izolacji elewacji budynku;
  • wykonania izolacji dachu.
Dodatkowo umożliwia sprawdzenie miejsc szczególnie narażonych na powstawanie grzybów i pleśni (lokalizacja wilgoci) oraz lokalizacje wycieków i sprawdzenie jakości ogrzewania podłogowego.

cennik badań termowizyjnych ▸


Co zyskasz z termowizji?

Kupno używanego domu/budynkuKupno nowego domu/budynkuRemont domu/budynku

Dzięki termografii łatwo możesz obniżyć cenę kupowanego domu czy budynku wykazując ukryte wady, które są niewidoczne gołym okiem. Bardzo często są one powodem nadmiernej utraty ciepła, co zwiększa Twoje rachunki oraz wymaga od Ciebie poniesienia dodatkowych kosztów związanych z wykonaniem termomodernizacji.

Kupując nowo wybudowany dom możesz zażądać poprawek lub obniżyć ostateczną kwotę zakupu. Również w tym przypadku badania termowizyjne pokażą niewidoczne gołym okiem mankamenty wymagające poprawek. Jeśli w porę je znajdziesz zapłaci za nie wykonawca, a nie Ty.

Dzięki badaniom termowizyjnym budynku możesz wskazać ekipie remontowej miejsca, które należy uszczelnić. Ma to olbrzymie znaczenie podczas tak dużego i kosztownego przedsięwzięcia jak wymiana okien czy wykonanie elewacji budynku. Po zakończeniu remontu sprawdź, czy remont został wykonany poprawnie. Jeśli nie, dzięki naszym badaniom i profesjonalnemu raportowi możesz zażądać poprawek lub obniżenia wynagrodzenia od wykonawcy.

 

Koszt badania termowizyjnego należy traktować jako inwestycję, która skutkować będzie zmniejszeniem rachunków za ogrzewanie. Szczegółowy raport z badania termowizyjnego może również stanowić bardzo silny argument w negocjacjach ostatecznej ceny zakupu nieruchomości czy wykonania usług remontowych, montażowych (przypominamy, że rękojmia w przypadku prac budowlanych wynosi aż 10 lat).


Czy termowizja się opłaca?

Koszt elewacji czy wymiany okien to, w zależności od budynku, od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, koszt badań termowizyjnych – wielokrotnie mniej. Stopa zwrotu kosztu badania termowizyjnego, zarówno w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, chłodzenie, jak i niższych kosztów zakupu budynku jest niezwykle krótka. Dzięki wykorzystaniu termowizji odkryjesz wady ukryte, niewidzialne dla ludzkiego oka. Nie dasz się oszukać deweloperowi, sprzedawcy używanych budynków czy firmie wykonującej remonty.

Spokojnie, będzie Pan/i zadowolony/a!”

Widać więc, że wykonanie odpowiedniego badania termograficznego i analizy pozwala na duże oszczędności.


Żeby opłacało się jeszcze bardziej, skorzystaj z pakietów

Zlecając nam wykonanie badania termowizyjnego oraz inną usługę na tańszą usługę otrzymasz rabat -15%.

Nie czekaj, sprawdź już teraz nasz cennik badań termowizyjnych ▸


Twój dom wymaga remontu lub usprawnień?
Chciałbyś wymienić kocioł oraz wyremontować swój dom, korzystając z premii termomodernizacyjnej, remontowej lub programu priorytetowego „czyste powietrze”? Sprawdź naszą ofertę:

 

 

Badania termowizyjne wykonujemy zgodnie z normą PN–EN 13187 Właściwości cieplne budynków – Jakościowa detekcja wad cieplnych w obudowie budynku – metoda podczerwieni. Po zakończonym badaniu i analizie komputerowej w ciągu kilku dni powstaje raport.